VOŽNJA Z HELIKOPTERJEM, IZPITI IZ POSLUŠNOSTI IN REŠEVANJU

Naši člani in članice ERP K9 se skozi vse leto pripravljajo na razne preizkušnje in izpite, ki potekajo tekom celega leta. Natalija Miškovič je z novim letom prevzela vodenje skupine za iskanje pogrešanih oseb na Dolenjskem. Poleg tega je vodnica 2 mantrailing psov in aktivno sodeluje v iskanju pogrešanih oseb na terenu. Doma ima ob sebi  Zakyja, s katerim redno obiskuje mantrailing treninge po Slovenije in se udeležuje raznih usposabljanj.

Pred kratkih sta tako bila na usposabljanju za vožnjo s helikopterjem. Reševalni pes mora biti vajen vožnje z vsemi prevoznimi sredstvi in helikopter je eden izmed njih. Usposabljanje za vožnjo poteka na Brniku. Vodnik opravi najprej teoretično usposabljanje, nate sledi še praktični del s psom. Natalija in Zaky sta uspešno opravila vožnjo in opravila usposabljanje. Pred kratkim pa je prav tako uspešno opravila izpit iz mantrailinga s svojo drugo psičko Kjaro in tako uspešno zaključila leto. Naša članica enote ERP K9 Tina Fabijan je bila prav tako zelo uspešna v delu s svojo psičko Soči. Lani sta opravili izpit iz poslušnosti po IBGH1 programu z najvišjo možno oceno 100 točk. V jeseni pa sta se udeležili izpitov reševalnih psov in prestopili prvo stopničko in uspešno opravili izpit. Tako kot Natalija ima tudi Tina doma že reševalno psičko Nero, ki uživa zasluženi pasji penzijon.